Nowy projekt Grupy PTWP to ukłon w stronę najbardziej dynamicznych trendów w przemyśle. Kongres poszerzony o ekspozycje, prezentacje i warsztaty odbędzie się 26–28 września 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Towarzyszyć mu będą imprezy dedykowane sektorowi energetycznemu, górnictwu oraz nowym technologiom.

Na progu IV rewolucji przemysłowej uczestnicy Nowego Przemysłu Expo zadadzą pytania o to, gdzie obecnie jesteśmy i co nas czeka, dokąd zmierza współczesny przemysł i czego nam brakuje. Debaty obejmą zagadnienia związane z industrializacją, cyfryzacją, robotyzacją, a także współpracą, dzieleniem się wiedzą, edukacją i integracją rozproszonych działań.

Biorący udział w sesji „Przemysł 4.0 – czas wielkich zmian" poruszą także temat kluczowych technologii tworzących środowisko zmian w przemyśle oraz Polskiej Platformy Przemysłu 4.0. dla wsparcia globalnej konkurencyjności polskiego przemysłu i oczekiwań biznesu. Wiedzą i doświadczeniem podzielą się podczas debaty m.in.: Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen, Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, Tomasz Haiduk, członek zarządu, dyrektor branż przemysłowych Siemens, i Przemysław Zakrzewski, dyrektor Polskiego Centrum Rozwoju Oprogramowania, ABB w Polsce.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Carlos Moedas, europejski komisarz ds. badań, nauki i energii.

Do udziału w Nowym Przemyśle Expo niezbędna jest rejestracja – zgłoszenia przyjmowane są przez stronę: www.npexpo.pl