Nie tylko butelkomaty. W Warszawie powstał bankomat nasion

Po butelkomatach przyszła pora na bankomat z nasionami w stolicy. Powstał właśnie pierwszy punkt, w którym każdy może pobrać wybrane przez siebie nasiona i posadzić je w upatrzonym miejscu.

Aktualizacja: 24.05.2019 18:28 Publikacja: 24.05.2019 18:21

Nie tylko butelkomaty. W Warszawie powstał bankomat nasion

Foto: Facebook / Miasto Stołeczne Warszawa

Duże miasta coraz bardziej dbają o to, by stać się czystym i ekologicznym miejscem do życia. Niedawno Miasto Stołeczne Warszawa ogłosiło powstanie wyjątkowych butelkomatów, które mają za zadanie oczyścić ulice z plastiku i skłonić mieszkańców do segregowania śmieci. To pierwsze na świecie tego typu urządzenia, które przyjmują trzy różne rodzaje opakowań i wydają zniżki na bilety do kina, autobus czy kawę. 

19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Biznes
Podcast „Twój Biznes”: Francja naciska na Polskę w sprawie zakupów zbrojeniowych
Biznes
Walka o lepszy ład korporacyjny w spółkach z udziałem Skarbu Państwa
Biznes
Polska odkręca kurek z pieniędzmi na AI. Chodzi o miliardy złotych
Biznes
Pragmatyczna transformacja – dobre rozwiązanie na trudny czas
Biznes
Orlen chce transformować nie tylko Polskę, ale i nasz region