::"Puls Biznesu": BOŚ chce gwarancji od instalatorów OZE Po Wielkanocy bank zacznie zbierać wnioski na dofinansowanie mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii. Wykonawcom zrobi... śmigus-dyngus. (Wydanie płatne)

::"Dziennik Gazeta Prawna": OZE: Samowola budowlana lub oczekiwanie na pozwolenie. Oto wybór prosumenta? Choć ustawa o odnawialnych źródłach energii była oczekiwana przez branże, prosumenci zdecydowani na farmy wiatrowe nie mają się z czego cieszyć. Firmy namawiają klientów na montaż wiatraków w ramach budynku, gdyż do 3m ponad konstrukcję dachu nie trzeba pozwolenia na budowę. Niestety większe wiatraki (ponad 1kW) nie mieszczą się w tym zakresie. Niektórzy decydują się na obejście prawa.

::"Wirtualny Nowy Przemysł": Negocjacje ws. dokończenia gazoportu. Polska strona ma swoje atuty Budowa gazoportu w Świnoujściu ma już blisko rok poślizgu. Wciąż nie wiadomo, kiedy obiekt zostanie oddany do użytku i ile będzie ostatecznie kosztował. Właśnie to jest przedmiotem sporu, jaki obecnie toczy się pomiędzy Ministerstwem Skarbu Państwa, a liderem konsorcjum budującym terminal - włoskim Saipemem.

::"Parkiet": Petrolinvest wycofuje się z poszukiwań gazu w łupkach Trzy lata temu zarząd uważał, że łupkowe koncesje grupy były warte 0,5 mld USD i miały potencjał do wzrostu do nawet 3 mld USD. Dziś potencjału nie widzi i wstrzymuje poszukiwania. (Wydanie płatne)