Reklama

Rosną zatory w budownictwie

Mimo ożywienia w inwestycjach firmy wykonawcze coraz częściej narzekają na opóźnienia w płatnościach.

Aktualizacja: 10.11.2017 10:00 Publikacja: 09.11.2017 21:26

Rosną zatory w budownictwie

Foto: Fotorzepa, Maciej Kaczanowski

Jeszcze kwartał temu tylko 10 proc. przedsiębiorców budowlanych wskazywało na narastający problem z wyegzekwowaniem należności od klientów, obecnie już prawie co trzeci – wynika z najnowszej edycji „Portfela należności polskich przedsiębiorstw", do którego dotarła „Rzeczpospolita".

Co więcej, nic nie wskazuje, by w najbliższych miesiącach sytuacja miała się poprawić. A 38 proc. badanych budowlańców obawia się jeszcze większych niż dotychczas problemów z odzyskaniem pieniędzy za wystawione faktury. – Kwartał temu takie obawy miało jedynie 15 proc. ankietowanych z tego sektora – mówi Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów BIG SA. To KRD wraz z Konferencją Przedsiębiorstw Finansowych przygotowuje cykliczne raporty o stanie zaległości płatniczych.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Biznes
Anita Sowińska: Żadna apteka nie będzie zbierała pustych butelek
Biznes
Trump i Putin – Zachód ustala strategię, ustawa o plastiku, Włochy kontra Chiny
Biznes
37% emisji CO2 mniej: Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie prezentuje najnowsze wyniki ESG
Biznes
Ukrainie brakuje żołnierzy, nie sprzętu
Biznes
To może być koniec all inclusive. Kraj nr 1 dla polskich turystów zmieni przepisy?
Reklama
Reklama