Krzysztof Kozik

Umorzenie udziałów w spółce: Sposób na niepożądanych wspólników

Umorzeniu może ulec udział, choć gdy w spółce zostały ustanowione udziały podzielne, możliwe jest również umorzenie części udziału. W przypadku, gdy zostaną umorzone wszystkie udziały danego udziałowca, wygasa również jego uczestnictwo w spółce.

Umorzenie udziału lub udziałów w spółce: Bez obniżenia kapitału zakładowego

Umorzenie udziału lub udziałów może nastąpić także z czystego zysku spółki.

Polityczne motyle

Żyjesz i żyjesz, wychowujesz dzieci, wciąż ta sama żona. Włączasz telewizor – zawsze Tusk. To się opatrzy. ?A my chcemy mieć w życiu trochę rodzynków. ?Dlatego dziwaczni politycy, zwłaszcza z dala od centrów ?są sensacją z pozoru nieszkodliwą.

Przekształcenie spółki pomoże w rozwoju

Niekiedy forma prawna działalności z uwagi na dynamikę gospodarki nie jest dostosowana do potrzeb. Warto wówczas się zastanowić nad kwestią jej przekształcenia, którą reguluje kodeks spółek handlowych.

Plan przekształcenia firmy nie zawsze ?jest konieczny

Plan przekształcenia nie zawsze ?jest konieczny

Nie zagłuszać sumienia

Wolność myśli i wyznania jest podstawowym prawem moralnym. Natomiast klauzula sumienia to wyjątek ograniczający tę wolność w przypadku zagrożenia bardzo ważnych dóbr, jakimi są życie i zdrowie.

Nie zagłuszać sumienia

Ciężarna czternastolatka musiała pokonać aż 500 km, by legalnie usunąć ciążę, bo miejscowi lekarze odmawiali wykonania aborcji, zasłaniając się klauzulą sumienia. Państwo polskie przegrało tę sprawę w Strasburgu...

Spółka partnerska - zasady funkcjonowania

Przed rozpoczęciem działalności gospodarczej przedsiębiorca musi wybrać formę prawną, w jakiej jego firma będzie funkcjonować. Osoby wykonujące wolne zawody mają szansę na utworzenie spółki partnerskiej.

Spółka partnerska: kto i za co odpowiada w trakcie działalności

Zobowiązania spółki partnerskiej można podzielić na powstałe w związku ?z wykonywaniem wolnego zawodu oraz inne.

Skarga pauliańska: Jak odzyskać dług od nielojalnego kontrahenta

Dłużnik, który nie chce zaspokoić roszczeń wierzyciela, może sięgnąć po sposoby uniemożliwiające wyegzekwowanie należności. Jak się można wtedy bronić?