fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tomasz Nowak

Archeologia

Neandertalczycy nie lubili wędkarstwa

Analizy izotopów przeprowadzone na próbkach kolagenu neandertalczyków rzucają nowe światło na ich dietę. Głównym źródłem pożywienia neandertalczyków było zdecydowanie mięso.

Ekologia

Paliwo z plastikowych śmieci

Miliony ton odpadów plastikowych można przekształcić w czyste paliwa, inne produkty. Opracowano nowy proces chemiczny, który może nas ocalić przed zasypaniem śmieciami.

Ekologia

Himalaje bez lodu? To pewny scenariusz

Trzecia część himalajskich lodowców roztopi się do końca stulecia. Nawet najambitniejsze plany dotyczące ograniczenia emisji gazów cieplarnianych nie zatrzymają tego procesu.

Archeologia

Dawniej pandy jadły to, co jelenie

Panda wielka, która jest klasyfikowana jako ssak drapieżny, żywi się niemal wyłącznie bambusem. Według najnowszych badań, zwierzęta przyjęły tę specjalizację żywieniową zaledwie...

Ekologia

Sonar powoduje samobójstwa waleni

Naukowcy od dawna wiedzą, że niektóre walenie umierają w agonii po wystawieniu na działanie sonaru morskiego. Teraz wiadomo dlaczego. Giną w wyniku choroby dekompresyjnej,...

Kosmos

Nowe media: bilbord w kosmosie

Rosyjski start-up zaproponował wykorzystanie nocnego nieba do wyświetlania między innymi reklam. Zarówno astronomowie jak i romantycy patrzący w gwiazdy są zaniepokojeni.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA