Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński: Czego można się spodziewać po uchwale SN ws. frankowiczów

13 kwietnia Sąd Najwyższy ma podjąć decyzję w jednej z najważniejszych spraw ostatnich lat. Chodzi o kredyty frankowe. Co ważne, uchwała w sprawie franków podjęta zostanie na wniosek I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Manowskiej w pełnym składzie Izby Cywilnej. I Prezes zadała sądowi 6 pytań, wypracowanych przez sędziów orzekających w tego typu sprawach na co dzień. Uzyskane odpowiedzi powinny rozstrzygnąć większość, jeżeli nie wszystkie istotne kwestie związane z tą tematyką.

Nieruchomości w ZEA szansą dla inwestorów

Porozumienie o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi poza oczywistymi korzyściami normalizacji relacji politycznych, otwiera też drzwi dla inwestycji, przede wszystkim na rynku nieruchomości.

Czy rynkom Zatoki Perskiej grozi wstrząs popytowy?

Perspektywy eksportu dóbr do krajów Zatoki Perskiej bledną. Nie dość, że EXPO w Dubaju ma być odłożone o rok to do tego zwolnienia w sektorze lotniczym mogą negatywnie odbić się na imporcie towarów na Bliski Wschód.

Koronawirus. EXPO 2020 odbędzie się rok później

Oficjalna decyzja o przełożeniu EXPO ma być ogłoszona po 21 kwietnia br. Wszystko jednak wskazuje na to, że wystawa światowa, którą po raz pierwszy ma gościć kraj arabski, odbędzie się rok później.

Co eksportować z Polski do Iranu podczas pandemii

Iran próbuje ułatwić import sprzętu i artykułów medycznych. To szansa dla polskich firm.

Leki, sprzęt medyczny i żywność to szanse na eksport do Iranu

Sytuacja gospodarcza Iranu i konflikt z USA nie dają dużych szans Polsce na nawiązanie mocnych więzów gospodarczych z Persami. Są jednak ograniczone możliwości dla firm gotowych zaryzykować.