Marcin Jendrzejczak

Biznes jest piękny

Trudno sobie wyobrazić, aby jakiekolwiek szanujące się przedsiębiorstwo nie brało pod uwagę takich czynników, jak dane kwartalne, monitoring wydatków lub wzrost udziału na rynku.

Duch kluch

Przejrzawszy wszystkie poprzednie odcinki serii o kuchni ziemi wileńskiej i okolic, ten ostatni postanowiłem poświęcić kluskom.

Łakocie spod kresowej choinki

Pojęcie „kuchnia polska” w prawie każdym regionie Rzeczypospolitej co innego znaczy, a dawniej te różnice były daleko większe niż dziś.

Trunki na frasunki

Czas, jak to się mówi, oprzeć sprawę o bufet. Tu odsłania się arcybogaty krajobraz świata trunków.

Wspomnienia pachnące jabłkami

W krainie szczęśliwego dzieciństwa wszystko było lepsze – owoce rosły słodsze, kwiaty lepiej pachniały, a babcine przetwory miały niepowtarzalny smak

W świecie nadziewanych klusek

Pierogi to jedna z potraw, które najbardziej kojarzą się z tradycyjną polską kuchnią. Tu ich jednak nie wymyślono. Skąd więc się tu wzięły, jak do nas trafiły?

Między dwoma widelcami

Długaśne tyczki wyginają się pod ciężarem siat rozpiętych na wielkich obręczach podwieszonych na dwóch skrzyżowanych pałąkach. W tle zakole Wilii, zarysy wysokich nadbrzeżnych kamienic

Owoce leśnych wód

Piotr Bikont - dziennikarz, znawca kuchni i smakosz, autor publikacji kulinarnych

Parada frykasów na wileńskich stołach

Pisząc o tym, co jadano na Kresach Rzeczypospolitej, skupiamy się zwykle na kuchni ludowej i specjałach różnych grup etnicznych, wskazując przede wszystkim na zjawiska, które różnią tę tradycję od innych, na potrawy i techniki ich przyrządzania, które nie występowały gdzie indziej.