Piotr Zając

Absolwent ekonomii na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Giełda

Wzrostowej serii ciąg dalszy

W środę WIG rósł już czwartą sesję z rzędu. Od początku miesiąca indeks zyskał ponad 5 proc., a więc potwierdzają się historyczne zależności.

Giełda

WIG20 opuścił konsolidację

Indeks dużych spółek ma za sobą trzy wzrostowe sesje z rzędu, sforsowanie oporu 2200 pkt i 50-sesyjnej średniej. Jak sytuację oceniają analitycy biur maklerskich?

Giełda

Lekka przewaga niedźwiedzi

Od początku czwartkowej sesji na GPW utrzymuje się kolor czerwony. WIG20 tracił po 2 godzinach handlu 0,45 proc., mWIG40 0,1 proc., a sWIG80 0,4 proc.

Giełda

Sesja bez przełomu

Podczas środowej sesji indeksy poruszały się horyzontalnie przy niskich obrotach. Więcej działo się na spółkach. Niektóre zyskiwały 20 proc., inne traciły 40 proc.

Giełda

Granica bessy naruszona

Indeksy WIG20 i sWIG80 wyznaczyły we wtorek nowe dołki trendu spadkowego. W ujęciu intraday oba wskaźniki wkroczyły w fazę rynku niedźwiedzia.

Giełda

Trump funduje czerwień na rynkach

WIG20 zaczął wtorkową sesję spadkiem o 1,8 proc. do 2111 pkt. Tak nisko wskaźnik nie był od lutego ubiegłego roku. Jak rynkową sytuację komentują analitycy?

Giełda

Czy to koniec wzrostowej korekty?

Poniedziałek przyniósł kontynuację osłabienia z piątku. Dzisiejsza sesja zaczęła się natomiast lekkim odbiciem. Analitycy nie są jednak zbyt optymistycznie nastawieni. Martwi...

Giełda

Była grecka tragedia, czas na włoską?

WIG20 spadał we wtorek nawet do 2161 pkt. Tak nisko notowania nie były od lutego ubiegłego roku. Pękło wsparcie 2200 pkt, co od strony technicznej jest zielonym światłem dla...

Giełda

WIG20 przy wsparciu 2200 pkt

Wtorkowa sesja zaczęła się od spadku WIG20 o 0,5 proc. do 2206 pkt. Notowania zbliżają się do ważnego wsparcia. Bykom nie sprzyja polityczna niepewność.

Giełda

Czwarta spadkowa sesja z rzędu

Kolor czerwony coraz bardziej zadomawia się na warszawskim parkiecie. W czwartek pod kreską zakończyły sesję wszystkie indeksy. WIG20 na fixingu stracił prawie 1 proc.

Giełda

GPW: Opór odstraszył byki

WIG20 zaczął czwartek od zniżek i ma za sobą już trzy spadkowe sesje. Jak na razie oddala się scenariusz wybicia górą z formacji podwójnego dna.

Giełda

Wystrzał w końcówce

30 minut wystarczyło bykom, by wyciągnąć WIG20 na sesyjny szczyt i zakończyć dzień 1-proc. wzrostem. Duża w tym zasługa jednej spółki. Niestety pozostałe segmenty rynku takiego...

Giełda

Indeksy na plusie na koniec kwietnia

Szeroki WIG wzrósł w poniedziałek o 0,6 proc., a cały kwiecień zakończył wzrostem o 2,7 proc. Potwierdziły się więc statystyki z przeszłości, zgodnie z którymi czwarty miesiąc...

Giełda

Kolejne podejście pod 2300 pkt

Poniedziałkowy poranek przyniósł silną zwyżkę WIG20. Indeks rósł po 15 minutach o 0,9 proc. do 2296 pkt. Tydzień znakomicie zaczęli producenci gier.

Giełda

WIG20 tańczy przy 2300 pkt

Początek czwartkowej sesji przyniósł spadek indeksu blue chips o 0,3 proc. do 2308 pkt. Notowania przebywają w krótkoterminowej konsolidacji. Inwestorzy czekają na dane.

Giełda

Warszawie daleko do Europy

WIG20 zyskał we wtorek tylko 0,3 proc., a mWIG40 i sWIG80 zaliczyły spadki. 5 spółek znalazło się na rocznym maksimum, a 17 na minimum.

Giełda

Rynek żyje GetBackiem

WIG20 zaczął tydzień od spadków, a wtorkową sesję od lekkich zwyżek. W ostatnich dniach zachowanie rynku zeszło na plan dalszy, podobnie jak tweety Trumpa i konflikt w Syrii.

Giełda

Niezły wyczyn warszawskich byków

Od początku kwietnia do początku piątkowej sesji WIG20 wzrósł o 4,7 proc. Indeks może dziś przerwać sekwencję coraz niższych szczytów. Uda się?

Giełda

WIG20 forsuje linię trendu spadkowego

Indeks blue chips rósł rano o 0,7 proc. do 2277 pkt. Rynkom pomaga ocieplenie stosunków na linii USA – Chiny, choć na razie sprowadza się ono do słownych pozytywów.

Giełda

Szykuje się nerwowa sesja na GPW

Czwartkowa sesja przyniosła powiew optymizmu. Indeks blue chips wzrósł o 1,9 proc. do 2243 pkt i po raz piąty obronił wsparcie na 2200 pkt. Zachowanie kontraktów na S&P500,...

Giełda

Marne pocieszenie na koniec miesiąca

WIG20 wzrósł w czwartek tylko o 0,3 proc. do 2210 pkt. Na fixingu oddał siedem punktów i ostatecznie zakończył dzień na sesyjnym minimum. Nadzieja w lokalnym wyprzedaniu i...

Giełda

Spadkowa seria przerwana

WIG20 wzrósł we wtorek o 1,05 proc. do 2272 pkt. Na szerokim rynku przewagę miały jednak niedźwiedzie. 21 spółek wyznaczyło co najmniej roczne minimum notowań.

Giełda

WIG20 najniżej od roku

Indeks dużych spółek ma za sobą pięć spadkowych sesji z rzędu. Wczoraj dotarł do poziomu 2248 pkt. Tak nisko nie był od kwietnia 2017 r. Co czeka nas dziś?

Giełda

Amerykanie popsuli nastroje

Słabe otwarcie sesji na Wall Street spowodowało spadek notowań w końcówce sesji na GPW. WIG20 zanurkował ostatecznie o 0,7 proc. do 2335 pkt.

Giełda

Marny zapał warszawskich byków

Niska zmienność, niskie obroty, 2 spółki z co najmniej rocznym maksimum i 16 z analogicznym minimum – tak w skrócie można podsumować wtorkową sesję na GPW.

Giełda

Sygnał sprzedaży nadal aktywny

Tydzień na GPW zaczął się od odreagowania spadków. W poniedziałek WIG20 wzrósł o 0,7 proc. do 2330 pkt, a wtorkową sesję zaczął 0,4 proc. wyżej.

Giełda

WIG20 oddala się od wsparcia

Indeks dużych spółek zyskał we wtorek 0,5 proc. i był jednym z silniejszych indeksów w Europie. Duża w tym zasługa informacji o fuzji PKN Orlen i Lotosu.

Giełda

Wzrostowe otwarcie notowań

Zwyżki na Wall Street i w Azji, a także wczorajsze informacje, że w Niemczech uda się wreszcie stworzyć rządową koalicję pozwoliły rozpocząć środową sesję na GPW w zielonych...

Giełda

Uśpiony rynek akcji

Początek tygodnia na warszawskiej giełdzie przyniósł uspokojenie nastrojów, widoczne na wykresach indeksów w postaci niskiej zmienności i niewielkich obrotów.

Giełda

Niska zmienność na starcie

Brak sesji na Wall Street i w Chinach sprawiły, że wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie rozpoczęła się z poziomów zbliżonych do poniedziałkowego zamknięcia.

Example Alt
eWydanie