Kacper Frydrykiewicz

Współpracownik turystyka.rp.pl

Adwokat Kajetana P. Tadeusz Wolfowicz o tym, jak będzie bronił podejrzanego

W tego rodzaju sprawach powściągliwość jest niezbędna. Kreacja wizji i przypuszczeń przynosi tylko szkodę postępowaniu - uważa adwokat Tadeusz Wolfowicz.

Wyprawa w świat Harry'ego Pottera

W studiach filmowych Leavesden otwarto dla zwiedzających plan filmowy, który służył do nakręcenia wszystkich ośmiu odcinków przygód Harry'ego Pottera. Zobaczyć można między innymi Wielką Aulę w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, gabinet profesora Albusa Dumbledore'a, dom rodziny Weasleyów, peron kolejowy 9 i 3/4 przy stacji Kings Cross i ulicę Pokątną. Trzygodzinna wycieczka po filmowym planie nie jest tania - koszt dla czteroosobowej rodziny to 83 funty.

Przegląd Królewskiej Kawalerii

Pułk Królewskiej Kawalerii Pałacowej (Household Cavalry Mounted Regiment) przygotowuje się do obchodów diamentowego jubileuszu (60 lat) rządów królowej Elżbiety II, które przypadają na 5 czerwca tego roku. Tylko najlepsi będą mieli zaszczyt wziąć udział zarówno w czerwcowej defiladzie, jak i eskortować królową podczas Igrzysk Olimpijskich, odbywających się na przełomie lipca i sierpnia w Londynie. Zdjęcia przedstawiają przegląd pułku przeprowadzony w Hyde Parku oraz oporządzanie koni.