Teza : W Polsce należy przyjąć system opodatkowania nieruchomości bazujący na ich wartości (tzw. podatek katastralny)
Teoretycznie tak, ale w praktyce zdecydowanie nie. Państwo polskie nie ma możliwości dokonania wiarygodnej wyceny nieruchomości, co zawsze może być przedmiotem manipulacji. System powinien być prosty i przejrzysty, a proponowany taki nie będzie. Ponadto politycznie taki system jest niemożliwy do wprowadzenia.
Teza : Zapóźnienie technologiczne polskiej gospodarki (np. w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji czy robotyzacji), w obliczu wyzwań demograficznych, grozi zatrzymaniem procesu konwergencji względem całej UE
Konwergencja w obrębie UE nie występuje, a ponadto inne kraje UE są tak samo lub jeszcze bardziej technologicznie zapóźnione. W związku z tym o konwergencji i tak nie ma mowy.
Teza : Polska gospodarka jest przeregulowana, co w efekcie negatywnie wpływa na jej konkurencyjność i tempo wzrostu
Polska gospodarka jest przeregulowana, jednak zdecydowanie inne czynniki ograniczają jej tempo wzrostu.
Teza : Wprowadzenie powszechnej możliwości tzw. urlopu regeneracyjnego raz na kilka lat mogłoby przyczynić się do wydłużenia aktywności zawodowej pracowników w Polsce
Sama idea urlopu regeneracyjnego jest jak najbardziej słuszna, jednak pomysł trzymiesięcznego urlopu jest wątpliwy. W wielu przypadkach regeneracja może zająć znacznie więcej czasu. W związku z tym urlop powinien być co najmniej półroczny.
Teza : Nadgodziny powinny być zwolnione od podatku dochodowego
Każda godzina pracy powinna podlegać takiemu samemu opodatkowaniu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zwiększenie stawki godzinowej za nadgodziny. To zwiększy koszty firm i ograniczy systemowo chęć wykorzystywania pracowników, przyczyniając się do work-life balance, a ponadto spowoduje zwiększenie liczy miejsc pracy i umożliwi przyjęcie nowych pracowników.