Teza : Wobec istotnych różnic w wysokości przeciętnego wynagrodzenia pomiędzy województwami, należałoby rozważyć regionalizację płacy minimalnej
Z teoretycznego punktu widzenia regionalizacja płacy minimalnej ma sens. Jednak z praktycznego punktu widzenia nie ma ona większego sensu, ponieważ nie wydaje się być wiążąca.
Teza : Wdrożenie dyrektywy UE o jawności płac przyczyni się do obniżenia luki płacowej między kobietami a mężczyznami
Jawność zdecydowanie zapewni możliwość porównywania płac osób zatrudnionych na podobnych stanowiskach.
Teza : Sytuacja gospodarcza i inflacyjna w Polsce oraz ich perspektywy pozwalają Radzie Polityki Pieniężnej na dalsze obniżki stóp procentowych w 2025 r., do poziomu 4,75 proc. lub niżej na koniec roku (dla stopy referencyjnej NBP)
Inflacja oraz oczekiwania inflacyjne w Polsce pozostają nadal wysokie, w związku z czym nie ma możliwości obniżenia stóp procentowych.
Teza : Rząd powinien ingerować (np. poprzez mechanizm ceny maksymalnej) w wysokość cen energii dla gospodarstw domowych
Rząd powinien zajmować się przede wszystkim promowaniem konkurencji na rynku energii, ale nie ma w tym interesu. Jednak jeżeli inaczej niż przez zwiększoną konkurencję nie daje się chronić konsumentów, to jako działanie trzecie po najlepszym można zastosować mechanizm cen maksymalnych.
Teza : W Polsce należy przyjąć system opodatkowania nieruchomości bazujący na ich wartości (tzw. podatek katastralny)
Teoretycznie tak, ale w praktyce zdecydowanie nie. Państwo polskie nie ma możliwości dokonania wiarygodnej wyceny nieruchomości, co zawsze może być przedmiotem manipulacji. System powinien być prosty i przejrzysty, a proponowany taki nie będzie. Ponadto politycznie taki system jest niemożliwy do wprowadzenia.