Robert Peszke

Iga Świątek królową Paryża

Czwartego czerwca 2022 roku stało się to, co było nieuniknione. Stało się to, czego wszyscy się spodziewali. Iga Świątek - dziewczyna z Raszyna, nie z Warszawy, Gdańska czy Krakowa, tylko z małego Raszyna, wygrała Turniej Wielkiego Szlema w Paryżu na kortach Rolanda Garrosa.

Iga Świątek w tenisowym niebie

Od dzisiejszej nocy Iga Świątek jest liderką światowego rankingu. Dotychczas jedyną Polką, której udało się zbliżyć do jedynki, była Agnieszka Radwańska. Jej jednak nigdy nie udało się zdetronizować numeru jeden. Po dekadzie jej młodsza koleżanka osiąga coś, o czym dotąd tylko marzyliśmy. Staje na czele rankingu WTA - formalnie od 4 kwietnia, kiedy zostanie zaprezentowana jego nowa odsłona.

Novak Djoković już nie otwiera rankingu ATP. Umarł król, niech żyje król

Po 361 tygodniach panowania Novak Djoković stracił pierwsze miejsce w rankingu. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Roger Federer z liczbą 310, a trzecie Pete Sampras z liczbą 286 tygodni pozostawania na topie. W poniedziałek, swój pierwszy tydzień jako światowy lider, odnotował Danił Miedwiediew.

Robert Peszke: Stabilna mistrzyni i powrót legendy

Mecze finałowe Australian Open 2022 będą długo pamiętane. Sukces Ashleigh Barty po czterech dekadach oddał puchar Daphne Akhurst w ręce gospodarzy. Sukces Rafy Nadala po epickim boju i jednym z najbardziej dramatycznych powrotów ery Open bezsprzecznie przejdzie do historii.

Robert Peszke: Potknięcie na ostatniej prostej

Dobiega do końca Australian Open 2022. Podsumujmy zatem dotychczasowe dokonania naszych reprezentantów.