Bernadeta Waszkielewicz

Kwalifikacje dla każdego

Chcesz wiedzieć, ile będzie wart Twój dyplom, kiedy wybierasz szkołę, uczelnię czy kurs? Chcesz sprawdzić, czy liczysz się na europejskim rynku pracy? Uważasz, że wiele wiesz i potrafisz, ale nie masz dyplomu, który by to poświadczał? Pomagasz komuś w wyborze dalszej nauki lub w podjęciu decyzji o zmianie zawodu? Uczysz innych, planujesz program nauczania, prowadzisz kursy lub szkolenia? Chcesz zatrudniać ludzi bez kosztownych błędów, związanych z rekrutacją, i dobrze zarządzać swoimi pracownikami? Polska Rama Kwalifikacji to nowy sposób porządkowania kwalifikacji i nowe możliwości ich zdobywania.

Krynica polubiła misski, wino i kabarety

Już nie tylko Jan Kiepura i narty, ale też Miss Polski i koncerty współczesnych gwiazd estrady mają przyciągać turystów.

Wspólne zakupy to niższa cena

Województwa mają pomysły, skąd wziąć pieniądze, by podciągnąć szpitale do unijnych standardów.

Lajkonikiem na listę UNESCO

Pochód Lajkonika i tworzenie szopek krakowskich przyciągają turystów, ale ważniejsze, żeby znalazły sponsorów. Bo te unikatowe obrzędy potrzebują wsparcia, by nie zaginęły.

Pieskie życie po życiu

Już ponad 1100 osób podpisało się pod petycją Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w sprawie budowy cmentarza dla zwierząt. Czy na początku 2015 roku będzie znana lokalizacja grzebowiska?

Plan: Największa atrakcja wodna

To będzie największy zbiornik wodny w okolicy Krakowa – Jezioro Mucharskie. Pięć gmin zaplanowało, że zbudują tu wielki kompleks rekreacyjno-wodniacki.

Jak krakowskie uczelnie radzą sobie z niżem demograficznym?

Sinologia, mikroelektronika w medycynie, turystyka religijna – tym krakowskie uczelnie przyciągają studentów. ?I coraz bliższą współpracą z biznesem przy badaniach i układaniu oferty edukacyjnej.

Rzeszów chce być jak Nowy Jork

Najdalej do 2020 r. po stolicy Podkarpacia ma jeździć kolej nadziemna. Będzie kosztować 200–250 mln złotych.

Ratowanie wcześniaków w Krakowie i Małpolsce

Jeszcze nigdy nie przeżywało tyle noworodków, co teraz w Małopolsce. Ratują nawet dzieci o wadze pół kilograma.

Gdzie modnie mieszkać w Krakowie?

Miejsca. Kiedyś modnie było mieszkać pod Wawelem. Potem na Kazimierzu. A teraz artyści, turyści i wszyscy szukający inspirujących, ciekawych miejsc w Krakowie odwiedzają Zabłocie.