Mikołaj Tocki

Mikołaj Tocki

Zaczynał w tygodniku „Kontakty” jako dziennikarz prasowy. W Radiu „Kolor” był reporterem relacjonującym wydarzenia z Sejmu. Następnie pracował jako reporter wideo w portalu Gazeta.pl i Wydawnictwie „Przekrój”. W „Rzeczpospolitej” od 2012 roku zarządza obszarem multimediów. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Warszawskim.

Janukowycza odsunięto nielegalnie

Czy warto było wbrew prawu obalać Janukowycza? Może należało poczekać, aż niedźwiedź sam się wykrwawi, przygotować się do przyspieszonych wyborów i je wygrać? – rozważa publicysta.

Dwie miłości: hardcorowa i szczęśliwa. Tak gra "Hurt"

Inspiracją do piosenek są historie, które spotykają muzyków. - Bardzo nam zależy na tym, żeby być prawdziwym i mówić swoim językiem - mówi Maciek Kurowicki, wokalista. Premiera najnowszej płyty zespołu Hurt miała miejsce 19 lutego

Ks. Robert Skrzypczak: "To był niedokończony pontyfikat"

O pontyfikacie, precedensie abdykacji, a także następcy Benedykta XVI rozmawiamy z ks. Robertem Skrzypczakiem

Terlikowski: „Ten pontyfikat był słaby w komunikacji”

O pontyfikacie Benedykta XVI, kondycji Kościoła, a także błędach otoczenia papieża rozmawiamy z Tomaszem Terlikowskim, publicystą.

Ks. Robert Skrzypczak po abdykacji: Benedykt XVI jak Jan Chrzciciel

O nieukończonych zadaniach, zaskoczeniu abdykacją oraz „intrygującej wiośnie”, która czeka wszystkich katolików mówi w rozmowie z TV RP ks. Robert Skrzypczak

Ks. Luter: „To wielkie wyzwanie dla Kościoła”

Niezwykłe wydarzenie, wielkie wyzwanie dla Kościoła - mówi o abdykacji papieża Benedykta XVI ks. Andrzej Luter.

W Ameryce ten sport to religia

O Super Bowl, popularności futbolu amerykańskiego w Polsce i i polskiej reprezentacji rozmawiamy z Maciejem Pobudkiewiczem, wiceprezesem Klubu Sportowego Warsaw Spartans.

Stan wojenny, ks. Popiełuszko, Okrągły Stół, czyli prymas Glemp na tle historii. Opowiada Henryk Wujec

Słowa prymasa po wybuchu stanu wojennego były dla nas szokujące, ale to była jedna strona medalu - opowiada Henryk Wujec.

Prymas na tle historii: „13 grudnia 1981 o 6.00 rano wsiadł w auto i...”

W stanie wojennym prymas Józef Glemp miał inną perspektywę niż wielu polityków doraźnych, którzy chcieli aby podejmowane zostały działania natychmiast, bez perspektywy, czasami bez wyobraźni - mówi w rozmowie z nami z ks. Wiesław Niewęgłowski.