Jacek Łakomy

Wiceprezes Grupy Amica: Chcemy rosnąć co najmniej tak szybko, jak rynek

Chcemy jak najlepiej wykorzystać okres prosperity w Europie – zapowiada wiceprezes zarządu Grupy Amica i prezes spółki Amica Handel i Marketing Piotr Skubel.

Szybciej koleją wokół metropolii

10 czerwca zacznie działać Poznańska Kolej Metropolitalna. Na czterech liniach w godzinach szczytu pociągi będą kursowały co pół godziny. W następnych latach linii będzie więcej.

Coraz więcej miast porządkuje przestrzeń publiczną

Park kulturowy to jedna z form ochrony krajobrazu. Pozwala m.in. na ograniczenie reklam i wyeksponowanie architektury.

Beton i asfalt powodują podtopienia

Źle, gdy za mało, ale w Polsce tak właśnie jest. Na jednego mieszkańca mamy 1600 m sześc. wody rocznie – trzy razy mniej niż na statystycznego mieszkańca Europy. Problemem bywa też nadmiar.

Aquaparki w Polsce to duże inwestycje i wielkie koszty dla samorządów

W Wielkopolsce powiaty bez krytej pływalni można dziś policzyć na palcach jednej ręki. I powstają kolejne, choć dla gmin oznacza to to nie tylko obciążenie samą inwestycją, ale również spore wydatki związane z bieżącym utrzymaniem.

Szybko gonimy standardy zachodniej Europy

Potężne wsparcie dla infrastruktury kolejowej i drogowej.

Ambitne wielkopolskie budżety

Jeśli jednym słowem trzeba byłoby określić budżety samorządów na 2018 rok, należałoby powiedzieć – rekordowe.

JESSICA znów pożycza w Wielkopolsce

1,2 mln zł pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) na kompleksową modernizację energetyczną budynku z 1962 roku otrzymała pod koniec listopada jedna ze wspólnot mieszkaniowych przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu. Jest to pierwsza umowa inwestycyjna dotycząca projektu termomodernizacyjnego, realizowana w ramach inicjatywy JESSICA 2.

Targowiska za miliony

Inwestycje mają pomóc zarówno kupującym, jak i sprzedającym.

W Poznaniu ruszyło biuro najmu

Nawet 200 rodzin może skorzystać w tym roku z miejskiej pomocy w postaci dopłat do czynszu w mieszkaniach wynajętych dla nich przez miasto od prywatnych właścicieli.