Anna Turska

Ustawa antykryzysowa: odroczenie płatności lub rozłożenie na raty podatku bez opłaty prolongacyjnej

W przypadku odroczenia terminu płatności albo rozłożenia zapłaty na raty podatku lub zaległości podatkowej wnioskodawca nie będzie uiszczał opłaty prolongacyjnej.

Sukcesja w firmie: mity na temat procedur warto zweryfikować

Dopiero rozpoczynamy drogę przekazywania majątków, które polscy przedsiębiorcy z zacięciem budowali przez ostatnie 30 lat. Tym bardziej ważne jest edukowanie i dzielenie się wiedzą, jak i przykładami, których mamy już coraz więcej. Najważniejsze jest jednak obalanie tworzonych wokół sukcesji mitów.

PIT i CIT: rewolucyjne zmiany w podatkach bez uzasadnienia

Przygotowane przez Ministerstwo Finansów zmiany nie tyle uszczelnią system podatkowy, ile znacznie utrudnią racjonalne prowadzenie działalności gospodarczej – przekonują Anna Turska i Piotr Paśko.

Optymalizacja podatkowa po wprowadzeniu klauzuli o unikaniu opodatkowania

Firmy, które planują optymalizację podatkową, powinny zweryfikować swoje zamiary, by przy ewentualnej kontroli nie narażać się fiskusowi. Wszystko przez klauzulę o unikaniu opodatkowania – piszą eksperci.

Jak jest opodatkowany aport z agio

Wartość nominalna udziałów i akcji nie podlega mechanizmom rynkowym, więc tym bardziej nie może być weryfikowana przez organ podatkowy. Tak uznał poszerzony skład Naczelnego Sądu Administracyjnego.