Sławomir Grzelczak

Dojrzałość rynku handlu internetowego nie uwalnia go jeszcze od długów

Po okresie pandemii, która stała się bodźcem wzrostów popularności zakupów online, obecnie przyszedł czas na stabilizację oraz konsolidację tego rynku. Wzrost sprzedaży internetowej nie jest tak wykładniczy, jak w latach pandemicznych, ale e-commerce nadal notuje wzrosty.

Firmy wznoszące budynki i wykończeniowe dołożyły prawie 400 mln zł zaległości

Przeterminowane zobowiązania biznesu wobec kontrahentów i banków przekroczyły na koniec sierpnia 42,5 mld zł, od grudnia ub.r. wzrosły o 8 proc.

Zaległości wzrosły o ponad jedną piątą

Wprawdzie nie spełniły się prognozy z czasu pandemii, że e-commerce wyeliminuje tradycyjny handel, ale jednak dzięki lockdownom sprzedaż w sieci zdecydowanie wzmocniła swoją pozycję.

Bądź jak duża firma

W pędzie do nowych rozwiązań zdarza się zapominać o podstawach biznesu, a te to m.in pewność, że zawarte kontrakty przyniosą spodziewane efekty.

Można na nich liczyć

Branża IT przestraszona na początku pandemii zamrożeniem realizacji wielu rozpoczętych czy właśnie przygotowywanych do wdrożenia większych projektów, szybko okazała się jednak niezbędna gospodarce w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości.

Ponad 172 mln zaległości w opakowaniach

Rynek producentów opakowań należy do mocno konkurencyjnych, ale jest o co walczyć.

Przybywa nowych przedsięwzięć i niesolidnych płatników

Pomimo optymizmu i hossy na rynku IT dane o finansach firm IT wskazują, że nawet branża na tak wysokiej fali ma problem z zaległym zadłużeniem wobec banków i partnerów biznesowych.