fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Koronawirus. Jak od 15 stycznia zarejestrować się na szczepienie na COVID

Adobestock / Rido
Od piątku 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Pozostali będą mogli zgłosić chęć zaszczepienia poprzez formularz online.

– Zaczynamy szczepienia masowe. 15 stycznia otwieramy rejestrację na konkretny termin szczepień dla osób 80+. Tego dnia uruchomimy także formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia na stronie www.gov.pl/szczepimysie – powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciwko COVID-19.

Na konkretny termin mogą zarejestrować się:

- od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat,

- od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Podczas rejestracji trzeba wybierać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji wystarczy numer PESEL.

Zarejestrować można się:

- Przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989

Konsultant pomoże znaleźć dogodny termin oraz miejsce. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Przez telefon możemy zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

- Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl

Aby skorzystać z e-Rejestracji, trzeba mieć Profil Zaufany. System zaproponuje 5 dostępnych terminów w punktach szczepień. Będzie można też samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę.

- W wybranym punkcie szczepień

Kolejną opcją rejestracji jest bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień. Mapa punktów oraz dane kontaktowe do każdego z nich dostępne są tutaj.

Kiedy nadejdzie termin, trzeba będzie udać się do punktu szczepień. Tam odbędzie się kwalifikacja do szczepienia, a następnie – samo szczepienie przeciw COVID-19.

Rejestracja na kolejną dawkę odbywa się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie trzeba więc dzwonić na infolinię ani umawiać się przez stronę internetową.

Od 15 stycznia każdy, kto skończył 18 rok życia, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się online. Po wypełnieniu formularza na stronie www.gov.pl/szczepimysie taka osoba otrzyma e-mail z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie. Gdy ruszy rejestracja dla danej grupy wiekowej lub zawodowej będzie można zarejestrować się na konkretny termin.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA