fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Użytkowanie wieczyste - powody kwestionowania decyzji o podwyżce opłat

Fotorzepa, Radek Pasterski
Tomasz Podlejski | Najczęściej pada argument, że podwyżka opłat za użytkowanie wieczyste jest rażąco wysoka, operat jest nierzetelny, a rzeczoznawca przygotował go, biorąc pod uwagę niewłaściwe nieruchomości.

Rz: Dużo wniosków kwestionujących podwyżkę opłat za użytkowanie wieczyste wpływa do samorządowego kolegium odwoławczego?

Tomasz Podlejski: Zdziwi się pani. Mało.

Mało?

Tak, w tym roku wpłynęło mniej niż 3 tys. spraw. W porównaniu z ubiegłymi latami nie jest to dużo. W rekordowym 2013 r. trafiło do warszawskiego samorządowego kolegium odwoławczego aż 12 934 wniosków. Rok wcześniej było to 9530, a w 2014 r. – jedynie 4754. Zatem jest znaczne obniżenie wpływu i ta tendencja spadkowa się utrzymuje.

Czy to oznacza, że samorządowe kolegium odwoławcze szybciej niż w latach wcześniejszych będzie rozpatrywało sprawy?

Niestety nie. Do tej pory rozpatrujemy jeszcze te z 2013 r. Sądzę, że dopiero za dwa lata znikną zaległości i zaczniemy orzekać na bieżąco. Pod warunkiem oczywiście, że do końca roku wpłynie nie więcej niż 1000 wniosków, a z tego, co wiem, to szykują się istotne podwyżki rocznych opłat za użytkowanie wieczyste na Mokotowie i Woli. Może więc jesz...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA