fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zbigniew Girzyński: Jeżeli nie mamy środków na program 500 plus, to trzeba to uczciwie powiedzieć

Arkadiusz Czartoryski, Zbigniew Girzyński i Małgorzata Janowska
Arkadiusz Czartoryski, Zbigniew Girzyński (w środku) i Małgorzata Janowska po konferencji prasowej, na której poinformowali, że opuszczają Klub Parlamentarny PiS, 25 czerwca 2021 r. W ostatnią środę Jarosław Kaczyński ogłosił powrót Czartoryskiego do klubu
Reporter, Jacek Domiński
Polacy ze społeczeństwa właścicieli niewielkich firm staną się ludźmi pracy najemnej w przedsiębiorstwach państwowych albo wielkich międzynarodowych korporacjach. My się na to nie godzimy - mówi Zbigniew Girzyński, były poseł PiS.

Plus Minus: Czeka pana śmierć polityczna. Tak zapowiedział szef Klubu PiS Ryszard Terlecki. Jest pan na to gotowy?

Zarówno Ryszard Terlecki, jak i ja jesteśmy historykami i wiemy, że kiedyś Fidel Castro rzucił hasło: „socjalizm albo śmierć". Niczym dobrym dla Kuby się to nie skończyło, bo pogrążyło ją w tarapatach gospodarczych, które trwają do dzisiaj. Lepiej więc, by PiS socjalizmu nam nie zaprowadzało, a do tego to obecnie zmierza.

To już jest drugi raz, kiedy odszedł pan z PiS. Po raz trzeci partia pana nie przytuli.

Wcale nie chcę przytulać się do PiS, dlatego te groźby mnie nie martwią. Różnica między moimi poglądami a tym, co forsuje PiS, jest tak duża, że dłuższe pozostawanie w tej formacji i tak było niemożliwe.

A co takiego zrobiło PiS, że pan się w tej formacji przestał odnajdywać?

Za pierwszych rządów PiS w latach 2005–2007 przyjęliśmy wiele rozwiązań gospodarczych, które pobudziły polską przedsiębiorczość, np. zlikwidowaliś...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA