fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Małe firmy nakręcą boom w IT

Bloomberg
Zmiana pokoleniowa w polskich spółkach w ciągu paru lat doprowadzi do technologicznej rewolucji. Szybko nadrobimy cyfrowe zapóźnienie.

Choć starsza część naszego społeczeństwa ma wciąż problem z wykorzystaniem nowych technologii, co we wszelkich rankingach stawia nas daleko poza innymi krajami UE, to już młodzi Polacy korzystają z komputerów, smartfonów, tabletów i internetu w sposób równie zaawansowany jak rówieśnicy z Europy Zachodniej. Zdaniem ekspertów daje to szanse na nadrobienie zapóźnienia technologicznego wraz ze zmianą pokoleniową.

Gdy dzisiejsza młodzież zacznie życie zawodowe, rynek czeka prawdziwy boom na nowe technologie. – Polska może dokonać gwałtownego skoku technologicznego – mówi Michał Kanownik, prezes Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZIPSEE).

Nadchodzi rewolucja

Wykorzystanie tak podstawowych narzędzi jak komputery przez polskie firmy wciąż jest bardzo niskie. Z danych Eurostatu wynika, że gorzej od nas pod tym względem wypadają tylko Rumunia, Grecja i Węgry. Z kolei tzw. wskaźnik DESI, mierzący zakres wdrożenia tech...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA