fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Państwo rozważa, czy dołożyć się do sieci 5G

123RF
Prezes UKE uważa, że budowę sieci nowej generacji mogłyby zasilić środki publiczne. Telekomy raczej się obawiają, niż cieszą.

Jedną z niewiadomych wiszących nad telekomami komórkowymi są nakłady na budowę sieci nowej generacji 5G. Przedstawiciele administracji zaczynają mówić o dofinansowaniu inwestycji ze środków publicznych.

Pada propozycja

O tym, że państwo powinno zaangażować się w budowę sieci 5G, mówi Marcin Cichy, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. To jednak nie UKE jest decydentem w tej kwestii. Jak na razie na pytania o kwoty i źródła finansowania nie odpowiedział jednak ani Cichy, ani ministrowie cyfryzacji i rozwoju.

Zdaniem Witolda Drożdża, dyrektora w Orange Polska, odpowiedzi na te pytania trzeba poznać, by ocenić intencje administracji. Ważny będzie też harmonogram.

Brak odpowiedzi może mieć dwa źródła. Po pierwsze, inicjatorom nie chodzi o środki z programu Polska Cyfrowa, a więc trzeba będzie sięgnąć do budżetu państwa, a to będzie możliwe pod koniec roku, gdy zacznie się planowanie na 2019 r. Po drugie, dziś nikt nie wie, ile budowa polskiego 5G może kos...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA