fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Płatności będą się pluralizować

materiały prasowe
Dodatkowy instrument płatniczy zwiększy konkurencję wobec silnej pozycji Visy i MasterCarda. Na większości rynków europejskich funkcjonują karty krajowe – mówi Damian Zapłata, prezes First Data Polska w rozmowie z Moniką Krześniak-Sajewicz.

Czy 2016 rok będzie rewolucyjny na rynku płatności?

Zmiany na rynku widziałbym raczej jako dynamiczną ewolucję. Popularność mobilnych form płatności takich jak HCE i BLIK zdecyduje czy będziemy mogli mówić o rewolucji. Wejście technologicznego gracza z własnym systemem płatności byłoby wydarzeniem bardzo ważnym, ale efekty zobaczylibyśmy najwcześniej w kolejnym roku. Natomiast z perspektywy agenta rozliczeniowego rok 2016 zapowiada się równie dobrze jak poprzedni.

A jak pan ocenia ubiegły rok?

Pomimo presji na koszty i marże, był to bardzo dobry rok dla naszej branży. Według naszych szacunków, bazując na danych NBP, liczba wszystkich transakcji urosła o 36 proc., a ich wartość o 22 proc. Liczba terminali zwiększyła się o 15 proc. Dynamicznie rozwija się e-commerce. Według wstępnych szacunków obroty i przychody agentów rozliczeniowych wzrosły dwucyfrowo. W tym roku również oczekujemy wzrostów. Koszty akceptacji kart spadły dzięki obniżce interchange fee, ale równ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA