fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Synthos wyda 2 mld zł na inwestycje

materiały prasowe
W piątek ruszają zapisy na sprzedaż akcji Synthosu w ramach wezwania ogłoszonego przez głównego właściciela spółki – Michała Sołowowa.

Tuż przed rozpoczęciem zapisów chemiczna grupa opublikowała dobre – lepsze od oczekiwań analityków – wyniki za trzy kwartały, ale jednocześnie zdecydowała się na kolejny odpis swoich kluczowych aktywów. Tym razem chodzi o uruchomioną w 2015 r. za ponad pół miliarda złotych instalację do wyrobu innowacyjnych kauczuków.

Rynek rozczarował

Zarząd Synthosu ocenił, że nie jest w stanie zagwarantować zakładanego w procesie inwestycji wykorzystania zdolności produkcyjnych nowej instalacji w najbliższym czasie. Wskazuje przy tym na silną konkurencję rynkową, słaby popyt w krajach dalekowschodnich, długi czas uzyskiwania akceptacji klientów oraz niskie marże, które odbiegają od poziomu pozwalającego uzyskać zakładany zwrot z inwestycji. Odpis z tego tytułu obniżył zysk netto Synthosu o 119 mln zł.

Wcześniej spółka zdecydowała się też na odpisanie wartości biznesu styrenowego i to niedługo po jego przejęciu od Ineosu za 80 mln euro. Zarząd stwierdził...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA