fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

CBA zatrzymało trzy osoby z branży paliwowej

CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby związane z grupą kapitałową, w skład której wchodzą spółki z branży biopaliw oraz spirytusowej. Wśród zatrzymanych jest m.in. prezes firmy Bartimpex Grzegorz Ś.

Według nieoficjalnych informacji jeden z zatrzymanych, to prezes Bartimpexu - informuje TVP.Info na Twitterze.

Do zatrzymań doszło na terenie Dolnego Śląska i Mazowsza. Czynności prowadzone są m.in. w siedzibach spółek i kancelariach prawnych. Zabezpieczono m.in. nośniki danych i dokumentację grupy.

Według śledczych z majątku grupy kapitałowej zatrzymani mieli wyprowadzić co najmniej 96 mln zł.

Według CBA zatrzymani mieli działać na szkodę akcjonariuszy i właścicieli grupy kapitałowej nadużywając udzielonych im uprawnień. Mieli doprowadzić do wyprowadzenia składników majątkowych w tym mienia ruchomego, nieruchomości, papierów wartościowych oraz praw majątkowych wielkiej wartości. Według śledczych wszystko wskazuje na to, że były one wyprowadzane do polskich i zagranicznych podmiotów kontrolowanych przez zatrzymanego prezesa.

Według tygodnika "Wprost" sprawa ma związek z szerokim śledztwem w sprawie prania brudnych pieniędzy.

Tygodnik pisze, że Grzegorz Ś. bez wiedzy Gudzowatych (właścicieli Bartimpexu) transferował majątek rodziny do swoich spółek zarejestrowanych na Cyprze. Między innymi w ten sposób pozbawił ich wielowiekowej kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu czy cennych nieruchomości przemysłowych położonych w Lesznie

Zatrzymani zostaną przewiezieni do siedziby Prokuratury Krajowej w Białymstoku, gdzie usłyszą zarzuty. Postępowanie prowadzone jest w całości przez Delegaturę CBA w Białymstoku. Jak podaje CBA są to pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA