fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o aborcję

Arkansas: Zespół Downa nie będzie przesłanką do aborcji

RIMG0044.jpg: Cliffderivative work: Jack Cox at en.wikipedia [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]
Senat Arkansas przyjął ustawę, która zakazuje lekarzom przeprowadzania aborcji, w przypadku gdy jedyną przesłanką do aborcji jest wykrycie u płodu zespołu Downa - informuje Associated Press.

Za ustawą zagłosowało 29 senatorów stanowych, przeciw było dwóch - informuje Associated Press.

Przed głosowaniem senator Breanne Davis mówiła o Światowym Dniu Zespołu Downa (przypada 21 marca) oraz o swojej córce, Everly, która urodziła się z tym zespołem wad wrodzonych.

Ustawa przyjęta przez Senat Arkansas jest podobna do ustawy, zakazującej aborcji w przypadku wykrycia u płodu Zespołu Downa, którą przyjęto w Dakocie Północnej.

Tydzień wcześniej Arkansas przyjęło ustawę, która zakazuje aborcji w większości przypadków, jeśli płód ma więcej niż 18 tygodni.

Jednocześnie władze stanu przyjęły ustawę, która zdelegalizuje aborcję w przypadku, gdyby orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie Roe kontra Wade, które doprowadziło do legalizacji aborcji w USA, zostało zmienione.

Gdyby tak się stało aborcja stałaby się całkowicie nielegalna w Arkansas - również w przypadku gwałtu, kazirodztwa oraz sytuacji, w której ciąża zagrażałby życiu kobiety.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA