fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o aborcję

Sondaż: Czy należy zaostrzyć ustawę antyaborcyjną?

Zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej domaga się Kaja Godek
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Czy ustawa antyaborcyjna powinna zostać zaostrzona czy złagodzona? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl

Prawie połowa respondentów (48 proc.) uważa, że ustawa antyaborcyjna powinna być złagodzona. Co czwarty ankietowany (26 proc.) jest zdania, że w obecnym kształcie jest ona odpowiednia. Tylko 12 proc. chciałoby jej zaostrzenia, a 14 proc. nie ma opinii w tej sprawie.

- Złagodzenia ustawy antyaborcyjnej chętniej chcą kobiety (51 proc.) oraz badani powyżej 50 lat (52 proc.). Tego zdania są też częściej osoby o wykształceniu średnim (50 proc.), dochodzie netto od 1001 do 2000 zł (57 proc.) oraz respondenci z największych miast (60 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

W majowym sondażu SW Research dla serwisu rp.pl blisko połowa respondentów uznała, że w Polsce należy dopuścić legalizację aborcji „na żądanie” do 12. tygodnia ciąży. Przeciwnego zdania był co trzeci badany.

Planujemy następne kampanie, a Polska znowu jest na naszej liście – zapowiada w rozmowie z serwisem rp.pl dr Rebecca Gomperts, założycielka holenderskiej organizacji Kobiety na Falach (Women on Waves).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA