fbTrack

Uczelnie z Europy najlepsze w edukacji menedżerskiej

123RF
Hiszpańska IESE Business School, szwajcarska IMSD i HEC Paris to czołówka rankingu „Financial Times", który ocenia jakość zindywidualizowanych programów szkoleniowych i otwartych szkoleń.

Obok studiów MBA i Executive MBA czołowe szkoły biznesu od lat rozwijają specjalne programy dla menedżerów – w tym popularne wśród prezesów i członków zarządów Advanced Management Programs (AMP) – i programy „szyte na zamówienie" korporacyjnych klientów (customised programmes).

Ich celem jest zapewnienie doświadczonym specjalistom i menedżerom, często absolwentom MBA, dodatkowego zastrzyku wiedzy – bardzo konkretnej, starannie dopasowanej do ich potrzeb i możliwie skondensowanej. Jak podkreślają autorzy zestawienia, które porównuje 50 najlepszych w tej dziedzinie szkół biznesu, uczelnie starają się dostosować kursy do intensywnej pracy top menedżerów.

Do tego stopnia, że np. renomowany program AMP w Harvard Business School (kosztujący 80 tys. dolarów.) został skrócony niedawno z 13 do ośmiu tygodni. Wszystko po to, by ułatwić szefom godzenie nauki z pracą – wielu z nich wyjeżdża na AMP zamiast na wakacje.

Według zestawienia „FT" wśród ...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL