fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Tragiczny wypadek na Lubelszczyźnie. Nie żyje dwóch 19-latków

Rozbity samochód po wypadku
Przyczyną wypadku w miejscowości Gościeradów Folwark pod Kraśnikiem była prawdopodobnie nadmierna prędkość samochodu.
materiały policji
Lubelscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w nocy w miejscowości Gościeradów Folwark pod Kraśnikiem. Zginęło w nim dwóch 19-letnich chłopaków, a trzeci został ranny.

Do wypadku doszło dzisiaj w nocy około drugiej w nocy na drodze krajowej numer 74. Jak podaje lubelska policja ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca samochodu marki Audi A3 „jadąc prawdopodobnie z dużą prędkością" na zakręcie wypadł z drogi.

Auto zjechało na pobocze i uderzyło w drzewo. Kierowca wyszedł z samochodu o własnych siłach, ale dwaj pasażerowie nie dawali oznak życia.

- W wyniku odniesionych obrażeń dwóch 19-letnich mieszkańców gminy Gościeradów zginęło na miejscu. Natomiast kierujący pojazdem, ich rówieśnik, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – podał młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

Od młodego kierowcy została pobrana krew w celu sprawdzenia jego stanu trzeźwości. Mężczyzna jest w szpitalu. Funkcjonariusze ustalają szczegółowy przebieg wypadku.

To już drugi tak tragiczny wypadek w tym tygodniu na Lubelszczyźnie, w którym zginęły młode osoby. Do innej tragedii doszło w ostatnią środę w miejscowości Kolonia Opatkowice w gminie Puławy.

Jak podała policja wstępnie ustalono kierujący peugeotem młody mężczyzna jechał w kierunku Puław. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto wypadło z jezdni, zjechało w wysokiej skarpy, uderzyło w drzewo, a następnie dachowało wpadając do wody.

Zdaniem policji kierujący samochodem mógł nie dostosować prędkości do wąskiej, nieoświetlonej, asfaltowej drogi biegnącej w pobliżu wiślanego wału przeciwpowodziowego.

Autem podróżowały trzy osoby. Osiemnastolatek i dziewiętnastolatek z powiatu opolskiego oraz piętnastolatka z Puław. Pomimo reanimacji ich życia nie udało się uratować. Okoliczności tego wypadku także bada policja.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA