fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Wysokie kary za otwarcie lokali z automatami do gier

W Kłodawie dwóch właścicieli lokali z grami hazardowymi otworzyło lokale dla klientów. Zostali ukarani.
Adobe Stock
Mimo zakazu w Kłodawie dwaj właściciele maszyn do gier hazardowych otworzyli lokale, do których mogli wejść klienci.

Za spowodowanie wysokiego ryzyka szerzenia się choroby zakaźnej COVID-19, lekceważący przepisy zostali ukarani wysokimi karami pieniężnymi.

Policjantów z Kłodawy zaniepokoiły osoby przebywające w okolicy lokali, w których znajdowały się maszyny do gier hazardowych. Postanowili więc dokładniej przyjrzeć się tym miejscom.

Funkcjonariusze szybko odkryli, że na jednej z ulic w Kłodawie otwarty jest lokal, który zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w związku z wystąpieniem epidemii, nie powinien być dostępny dla klientów.

Jak się okazało, właściciel automatów do gier hazardowych za nic miał aktualne zakazy, a z automatów mógł skorzystać każdy.

Taką samą sytuację policjanci odkryli dzień później kilka ulic dalej w Kłodawie. Tam również lokal był dostępny dla postronnych osób, które mogły swobodnie i bez żadnych ograniczeń korzystać z automatów.

Policjanci nakazali zamknięcie lokali i sporządzili odpowiednią dokumentację z przeprowadzonych kontroli, zebrany materiał przesłano do Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Kole.

Po przeanalizowaniu obu spraw, inspektor sanitarny z powodu nieodpowiedzialnego zachowanie właścicieli gier, którzy zlekceważyli obowiązujące przepisy, nałożył na nich kary administracyjne w wysokości 10 i 15 tysięcy złotych. Teraz właściciele automatów mają siedem dni na ich zapłacenie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA