fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Poseł PO uderzył polityka PiS. Prokuratura umorzyła śledztwo

Twitter
Poseł PO Tomasz Lenz uderzył posła PiS Józefa Leśniaka podczas nocnych obrad Sejmu, gdy doszło do drugiego czytania projektu ustawy o reformie Sądu Najwyższego. Nie będzie śledztwa prokuratury w tej sprawie.

Zajście było widoczne m.in. na nagraniu, które umieścił w internecie poseł Tomasz Jaskóła. Poseł Tomasz Lenz podszedł do grupy posłów PiS i m.in. popchnął posła Józefa Leśniaka.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zapowiadał, że zgłosi sprawę do sejmowej komisji etyki poselskiej.

Według Leśniaka, mógł zostać naruszony art. 217. Kodeksu karnego. Zgodnie z nim: "Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

Sprawa trafiła do wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Po kilku miesiącach dochodzenia wydano postanowienie o umorzeniu dochodzenia "wobec braku znamion czynu zabronionego i wobec braku interesu społecznego ściganiem z urzędu”.

„Nie ulega wątpliwości, że Józef Leśniak doświadczył przemocy fizycznej (…) tym niemniej nie sposób przyjąć, że doświadczył tego zachowania podczas wykonywania obowiązków służbowych, a tym bardziej w związku z pełnieniem obowiązków służbowych” - tłumaczy prokuratura.

Poseł Leśniak zaskarżył decyzję prokuratury.

Źródło: niezalezna.pl/rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA