fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Bójka w Płońsku. Nastolatek kopany po głowie

YouTube
Kamery Miejskiego Centrum Monitoringu w Płońsku zarejestrowały bójkę z udziałem młodych ludzi. Jeden z uczestników był kopany po głowie. Policja pojawiła się na miejscu 30 minut po pobiciu.

Film przedstawiający moment zdarzenia zamieściło w sieci Miejskie Centrum Kultury. Do bójki doszło w Płońsku w piątek około godziny 21. Widać na nim jak jeden z uczestników kłótni znokautował nastolatka, a później kopał go po głowie. Ofiara leży w tym czasie na środku ulicy i osłania twarz przed kolejnymi atakami.

"Na ulicy Karulaka obok Bajki, liceum i MCK nasze kamery monitoringu utrwaliły taką sytuację... Świadków brutalnego pobicia było wielu. Młodzież, w tym także nastolatki w wieku gimnazjalnym bawili się w dniu świętego Patryka naprawdę ostro, co widać także na niepublikowanych fragmentach filmu" - podano na Facebooku MCK.

 

"Zdecydowaliśmy się upublicznić najbardziej brutalny fragment filmu z monitoringu, dedykując go rodzicom dzieci, które uczestniczyły w tej imprezie i mogły mimochodem znaleźć się na miejscu skopanego chłopaka" - czytamy dalej.

Na miejscu zdarzenia dopiero po 30 minutach pojawiła się policja. Pracownicy MCK zapewniają, że wezwali funkcjonariuszy, ci odpowiadają, że nie wiedzieli o sprawie. Jedyne zgłoszenie, które do nich wpłynęło miało dotyczyć picia alkoholu przez młodzież.

Do tej pory na komendę w Płońsku nie wpłynęło żadne zgłoszenie w sprawie pobicia.

Pracownicy MCK po kilkunastu godzinach usunęli film ze swojej strony. "Liczmy, że policja nie tylko zbada dogłębnie tę sprawę, ale także przeanalizuje całe sobotnie zajście pod kątem własnym, czyli interwencji na trzykrotne zgłoszenie ze strony pracowników MCK, którzy dzwonili na 997 o godz. 21.50, czyli zaraz po obejrzeniu na monitoringu zajścia, a następnie w związku z brakiem reakcji o 22.15 i 22.17. Wszyscy powinniśmy wyciągnąć z tego zdarzenia wnioski, bo inaczej za chwilę strach będzie wyjść na ulicę" - napisali.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA