fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Rosjanie chcą być obecni przy rozmowach z Nawalnym

AFP
Rosyjskie MSW przygotowuje wniosek, który przekaże niemieckim władzom, w związku ze sprawą otrucia Aleksieja Nawalnego, rosyjskiego opozycjonisty, który jest obecnie leczony w Niemczech.

Przed kilkoma tygodniami Nawalny poczuł się źle w czasie lotu z Syberii do Moskwy. Samolot musiał awaryjnie lądować, opozycjonista stracił przytomność i trafił do szpitalu w Omsku.

Lekarze z Omska nie stwierdzili w organizmie Nawalnego obecności trucizny, mimo że jego współpracownicy od początku wskazywali, że Nawalny prawdopodobnie został otruty.

Ostatecznie Rosja zgodziła się na przetransportowanie Nawalnego do Niemiec. Tam, po badaniach laboratoryjnych, w organizmie opozycjonisty znaleziono ślady środka chemicznego z rodziny nowiczoków.

Tymczasem lekarze z Omska twierdzili, że powodem złego stanu Nawalnego był spadek poziomu cukru w organizmie.

Kreml zaprzecza jakoby miał cokolwiek wspólnego z domniemanym otruciem Nawalnego. Strona rosyjska podkreśla, że lekarze z Rosji nie znaleźli w jego organizmie trucizny.

10 września pojawiła się informacja, że stan Nawalnego się poprawił a opozycjonista zaczął mówić.

W piątek TASS poinformował, że MSW Rosji przygotowuje wniosek w sprawie udziału rosyjskich śledczych przy czynnościach prowadzonych przez stronę niemiecką ws. Nawalnego, w tym w czasie składania przez Nawalnego wyjaśnień.

Źródło: Reuters, TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA