fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Republikańska senator: Nie wiem, czy będę popierać Trumpa

AFP
Lisa Murkowski, senator polskiego pochodzenia z Partii Republikańskiej oświadczyła, że jest jej obecnie trudno zdecydować, czy może poprzeć starania Donalda Trumpa o reelekcję, ponieważ - jej zdaniem - krytyka ze strony byłego sekretarza obrony, Jima Mattisa, pod adresem prezydenta była słuszna.

Mattis dzień wcześniej wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że Trump jest pierwszym prezydentem za jego życia, który nie stara się jednoczyć Amerykanów, ale celowo ich dzieli. Słowa te były reakcją Mattisa na to, jak Trump reaguje na protesty związane ze śmiercią czarnoskórego George'a Floyda, który zmarł po brutalnym potraktowaniu go przez policję.

W reakcji na słowa Mattisa Trump nazwał go "najbardziej przereklamowanym generałem" i wyraził radość, że pozbył się go ze swojej administracji.

Teraz stronę Mattisa wzięła senator z Alaski, Lisa Murkowski. Na pytanie, czy wesprze Trumpa w wyborach prezydenckich odpowiedziała: - Zmagam się z tym (pytaniem). Zmagam się od bardzo dawna.

- Jest naszym wybranym prezydentem. Będę z nim nadal współpracować - zadeklarowała. Dodała jednak, że w sprawie poparcia dla reelekcji Trumpa "nadal się zastanawia, ponieważ wszyscy starają się znaleźć słowa, które powinny być właściwie wyrażone".

Murkowski w 2016 roku nie wspierała starań Trumpa o prezydenturę.

O słowach Mattisa senator z Alaski mówi, że były "prawdziwe, uczciwe i konieczne".

Tymczasem Trump zapowiedział na Twitterze, że poprze każdego kontrkandydata Murkowski z Partii Republikańskiej w prawyborach przed wyborami do Senatu w 2022 roku.

Również inny senator Partii Republikańskiej, Mitt Romney, pochwalił Mattisa za "oszałamiającą i mocną" wypowiedź.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA