fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Dziennikarz TVP Info nowym rzecznikiem PSL

Fotorzepa/ Radek Pasterski
Ludowcy mają nowego rzecznika prasowego. Został nim Jakub Stefaniak - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Stefaniak przez wiele lat pracował w Telewizji Polskiej.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita" Polskie Stronnictwo Ludowe wybrało nowego rzecznika prasowego. Będzie nim dziennikarz Jakub Stefaniak, który dotychczas pracował w TVP Info.

Z naszych informacji wynika, że w partii rozpatrywano różne scenariusze. Jedną z opcji było przyznanie funkcji rzecznika jednemu z posłów, ale ten pomysł szybko upadł. - Nie bardzo byli tacy, którzy się do tego rwali - przyznaje "Rzeczpospolitej" poseł Stanisław Żelichowski i podkreśla, że to trudna funkcja. - Trzeba mieć rozeznanie we wszystkich komisjach i pracach Sejmu. Posłowie najczęściej specjalizują się w konkretnych dziedzinach - tłumaczy.

Ostatecznie kierownictwo klubu postanowiło wybrać więc dziennikarza. - To ma być rzecznik klubu parlamentarnego. Chodziło to, żeby to była osoba na tyle biegła w prawie, by umiała wytłumaczyć, dlaczego partia zachowała się w różnych sytuacjach tak, a nie inaczej - mówi Żelichowski. - Zależało nam też, żeby nowy rzecznik miał dobry kontakt z dziennikarzami. Sam nim jest, więc powinien spełnić te nadzieje - zaznacza poseł PSL.

Ludowcy musieli znaleźć nową osobę odpowiedzialną za kontakt z mediami po tym, jak dotychczasowy rzecznik Krzysztof Kosiński wygrał wybory na prezydenta Ciechanowa. - Teraz muszę się skupić na pracy dla mojego miasta. Łączenie tych funkcji byłoby niemożliwe - tłumaczy "Rzeczpospolitej" Kosiński.

Politycy PSL przyznają, że przed następcą Kosińskiego niełatwe zadanie. - Moim zdaniem, pan Kosiński spisywał się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że jego następca mu dorówna - ocenia były minister rolnictwa, poseł Stanisław Kalemba.

Ludowcy przyznają też, że Stefaniak nie był wcześniej związany z partią. - Jeśli był jakiś kontakt, to raczej osobisty z niektórymi posłami. Nie były to relacje sformalizowane - zapewnia Żelichowski.

Jakub Stefaniak przez ostatnie lata związany był z TVP Info. Swoją karierę zaczynał w lubelskich oddziała TVP. Jako korespondent relacjonował także katastrofę prezydenckiego TU-154M w Smoleńsku. Oprócz TVP Stefaniak pracował także m.in. w TV Puls. W 2012 r. został odznaczony przez ministra obrony narodowe Tomasza Siemoniaka medalem "Za zasługi dla obronności kraju".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA