fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dylan edukuje, Ringo Starr się bawi, Gilmour robi teatr. Pandemia służy weteranom

Getty Images
Zabójcza dla najstarszych pandemia sprowokowała aktywność muzycznych seniorów. Nowa płyta Boba Dylana była w tym tygodniu drugim hitem na świecie, a Neila Younga szóstym. Aktywni są The Rolling Stones, Ringo Starr, David Gilmour i Robert Fripp.

Warto to podkreślić z całą mocą: wydany przez 79-letniego Boba Dylana w czasie pandemii singiel „Murder Most Foul", jako jedyny w jego trwającej już blisko 60 lat karierze uplasował się na najwyższym miejscu amerykańskiej listy przebojów „Billboard". Z kolei najnowsza płyta „Rough and Rowdy Ways", z której pochodzi, debiutowała w Ameryce na drugim miejscu, drugie miejsce ma też w podsumowaniu globalnej sprzedaży, a w Wielkiej Brytanii zajęła miejsce pierwsze.

Wielką satysfakcję może odczuwać Neil Young, legenda festiwalu Woodstock, muzyk grup Buffalo Springfield oraz Crosby, Stills, Nash & Young, który w listopadzie będzie obchodził 75. urodziny. Właśnie zdobył muzyczne Himalaje.
Homer, Szekspir, Dylan

By zrozumieć wyjątkowość sukcesów rockowych dinozaurów, warto odnotować, jakie jest ich tło, zwłaszcza ekonomiczne. Jak podaje World Economic Forum, globalna wartość muzycznego sektora oceniana jest na 50 mld dolarów rocznie, z czego mniej więcej po...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA