fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Krystyna Szumilas: po mnie kolejni ministrowie też byli najgorsi

Krystyna Szumilas – polityk i samorządowiec, posłanka na Sejm IV, V, VI, VII, VIII i IX kadencji (od 2001); od 2007 do 2011 sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a od 2011 do 2013 minister edukacji narodowej. Była członkinią Unii Wolności, a od 2001 należy do Platformy Obywatelskiej.
EAST NEWS/Stanisław Kowalczuk;
System edukacji powinien być elastyczny, bo zawsze będzie istnieć konieczność dopasowywania go do czasu, w którym żyją dzieci - mówi Krystyna Szumilas, minister edukacji w dugim rządzie Donalda Tusk.

Plus Minus: 20 lat mija od założenia PO. Jest pani w partii od początku. Czy ugrupowanie się zmieniło? Andrzej Olechowski, jeden z założycieli PO, powiedział ostatnio, że nie widzi w tej partii ludzi zdolnych do rządzenia.

Nie zgadzam się z tym. Skoro jestem w Platformie Obywatelskiej i pracuję na jej sukces, to dlatego, że wierzę, iż wspólnie możemy zrobić coś dobrego. Według mnie te podstawowe wartości, dla których zapisałam się do PO – wolność gospodarcza, wolność podejmowania decyzji, myślenie o tym, że każdy człowiek jest ważny i że tak trzeba zmieniać rzeczywistość, aby każdy znalazł w niej swoje miejsce – nie uległy zmianie.

To są wartości tak ogólne, że pewnie większość partii mogłaby się pod nimi podpisać, a jednak nie wstąpiła pani np. do SLD.

Byłam członkiem Solidarności, więc wiadomo, po której stronie sceny politycznej stałam. A że jestem człowiekiem środka, od początku popierałam takie właśnie partie, czyli najpie...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA