fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Za darmo możesz mieć dla siebie prywatną wyspę w Szwecji

www.ideasisland.com
Położona niedaleko Sztokholmu sielankowa wyspa z pięknymi widokami na morze czeka na chętnych, którzy chcieliby spędzić na niej urlop, całkiem za darmo. Wystarczy być kreatywnym.

Właścicielem wyspy jest szwedzki pisarz, mówca i promotor idea kreatywnego biznesu Fredrik Haren. Ma on na swoim koncie dziewięć książek i ponad dwa tysiące wygłoszonych prezentacji, wykładów i warsztatów na całym świecie. Jego celem jest inspirowanie przyszłych twórców, ale także zapewnienie im przestrzeni, by mogli rozwijać swoje pomysły w ciszy i na łonie natury. 

Czytaj także:  Stary zamek ze wspaniałym ogrodem kwiatowym na sprzedaż 

Takim miejscem jest właśnie Ideas Island - prywatna wyspa pisarza położona blisko Sztokholmu, o powierzchni 7 tys. metrów kwadratowych. Haren postanowił udostępnić ją zainteresowanym osobom w sezonie letnim (od maja do września). Oferta skierowana jest do osób kreatywnych, które chcą popracować na wyspie nad swoim projektem, a jednocześnie zrelaksować się i pobyć blisko przyrody. I to za darmo - trzeba samemu opłacić jedynie transport na miejsce i jedzenie.

Goście mają do dyspozycji całą wyspę i zbudowany na środku niewielki domek o powierzchni 65 metrów kwadratowych. Tak jak każdy szwedzki domek letniskowy, jest on jednak zaopatrzony we wszystko, co niezbędne - bieżącą wodę, elektryczność, pralkę, ogrzewanie i łazienkę. Znajdują się w nim też cztery sypialnie, które mogą pomieścić do sześciu osób. Tyle właśnie gości właściciel maksymalnie przewiduje na wyspie w danym czasie. Mogą oni spędzić na wyspie tydzień lub dłużej, jeśli przekonają pisarza, że potrzebują więcej czasu na rozwinięcie swojego projektu. 

Co trzeba zrobić, by mieć Ideas Island do wyłącznej dyspozycji? Wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na stronie pisarza i wyjaśnić, nad jakim kreatywnym projektem chcemy pracować i czemu pobyt na tej wyspie nam w tym pomoże. Choć nocleg jest bezpłatny, Haren zachęca swoich gości do wpłacenia darowizny na cele charytatywne (w tym roku wspiera dzieci z autyzmem na Filipinach). Wprawdzie formularz sugeruje, że wpłaty te zwykle sięgają tysiąca dolarów, pisarz zaznacza jednak, że darowizna jest dobrowolna i jeśli kogoś na nią nie stać to też ma szansę ubiegać się o pobyt na wyspie dla siebie i swoich znajomych.

W tym sezonie letnim skończyły się dostępne miejsca, jednak przyjmowane są już zgłoszenia na przyszły rok.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA