fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Strajk Kobiet wyraził poparcie dla protestu mediów. "Wygwiżdżemy TVP"

Marta Lempart, Strajk Kobiet
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Ogólnopolski Strajk Kobiet wyraził poparcie dla protestu niezależnych mediów przeciwko podatkowi od reklam.

W środę niezależne polskie media publikują treść listu otwartego do premiera Rzeczypospolitej Polskiej i liderów ugrupowań politycznych, w którym nadawcy i wydawcy wyrażają protest przeciwko podatkowi od reklam, który określają mianem "haraczu", którego celem jest ograniczenie wolności mediów. Treść listu publikuje też "Rzeczpospolita".

"Wobec zamachu polskich władz państwowych na wolność i niezależność mediów, na bezpieczeństwo dziennikarzy – nie zamilkniemy" - piszą przedstawicielki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w wydanym oświadczeniu zatytułowanym "Ogólnopolski Strajk Kobiet jednym głosem z polskimi Dziennikarkami i Dziennikarzami: NIE ograniczaniu prawa do wolności wypowiedzi i informacji".

"Wobec prób urabiania mediów publicznych na kształt szeregów służalczych, sprzedajnych propagandystów – będziecie nas słyszeć jeszcze wyraźniej" - zapowiadają aktywistki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

"My wołamy o wolność na ulicy, w eterze krzyczy cisza. Ten ją słyszy, kto słuchać umie" dodają.

Strajk Kobiet zapowiada jednocześnie, że o 19:30 w Warszawie odbędzie się protest przed redakcją TVP przy placu Powstańców Warszawy. Protest ma trwać od 19:30 do 20 a więc w czasie emisji "Wiadomości".

"Wygwiżdżemy TVP!" - czytamy w komunikacie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA