fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Polsce. Kto może rejestrować się na szczepienie od 4 maja?

Punkt szczepień na COVID-19 na Stadionie Narodowym
Fotorzepa, Ada Michalak
Osoby mające od 18 do 29 lat, które od stycznia do marca wypełniły formularz, w którym wyraziły chęć zaszczepienia się na COVID-19, od północy 4 maja mogą rejestrować się na szczepienia.

4 maja rusza też rejestracja na szczepienia wszystkich osób urodzonych w latach 1988 i 1989.

Według zapewnień rządu do 9 maja rejestracja na szczepienie będzie umożliwiona wszystkim osobom mającym więcej niż 18 lat.

Rząd chce, aby do końca lata każdy dorosły Polak, który chce zaszczepić się przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, otrzymał przynajmniej jedną dawkę szczepionki.

Rejestrować na szczepienie można się za pośrednictwem infolinii 989, za pośrednictwem internetowego konta pacjenta, na stronie pacjent.gov.pl wysyłając SMS – o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333 lub udając się do punktu szczepień.

Rząd rekomenduje, by rejestrować się korzystając z metod zdalnych.

Osoby, które nie zarejestrują się na szczepienie w dniu, w którym otwierana jest rejestracja dla ich rocznika, mogą to zrobić w kolejnych dniach. Skierowania na szczepienie są ważne przez trzy miesiące.

Dotychczas w Polsce wykonano 11 944 959 szczepień przeciw COVID-19. Co najmniej jedną dawkę otrzymały 8 973 754 osoby.

Do końca drugiego kwartału - według deklaracji rządu - liczba zrealizowanych w Polsce szczepień ma wynieść 20 mln. Do końca lata zaszczepione ma być 70 proc. dorosłej populacji kraju.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA