fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Kiedy do Polski dotrą szczepionki firmy Johnson&Johnson?

Szczepionka Johnson&Johnson przeciwko COVID-19
AFP
Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski powiedział w rozmowie z Onetem, kiedy możemy spodziewać się szczepionki Johnson&Johnson w Polsce. - Preparat ten jest ułatwieniem dla lekarzy jeżeli chodzi o proces szczepienia - podkreślił.

- Pierwsza dostawa szczepionki zaplanowana jest na drugą połowę kwietnia, mniej więcej 18 kwietnia powinna dotrzeć do Polski - powiedział w rozmowie z Onetem prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski powiedział.

Jak zauważył Kuczmierowski, preparat koncernu Johnson&Johnson jest ułatwieniem dla lekarzy, jeżeli chodzi o proces szczepienia. - Pacjent nie musi zapisywać się na ponowny termin. Dlatego z różnych względów na niego czekamy - przypomniał.

Szczepionka wyprodukowana przez firmę Johnson & Johnson różni się od innych preparatów tym, że jest jednodawkowa i relatywnie łatwa w transporcie. Nie wymaga bowiem przechowywania w tak niskich temperaturach, jak dotychczas stosowane szczepionki.

Rząd planuje do końca II kwartału wykonać 20 mln szczepień. Do końca sierpnia chce zaszczepić wszystkich, którzy będą chcieli się zaszczepić. W kwietniu do Polski ma przyjechać ponad 5 mln szczepionek. - Od 12 kwietnia rozpoczynamy zapisy rocznika 1962 i przez kolejne dwa tygodnie aż do rocznika 1973 będzie trwała rejestracja. Oznacza to nowelizację Narodowego Programu Szczepień oraz rezygnację z II i III etapu szczepień i wprowadzenie szczepień populacyjnych - powiedział  szef KPRM Michał Dworczyk.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA