fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Niemcy: Obostrzenia będą obowiązywać do 2021 roku

Angela Merkel
AFP
Niemcy przedłużają obowiązujące w kraju obostrzenia do 10 stycznia - poinformowała w środę wieczorem kanclerz Angela Merkel po spotkaniu z premierami landów.

- Kraje członkowskie przedłużą obowiązywanie obostrzeń do 10 stycznia - powiedziała Merkel. Kolejne spotkanie kanclerz Niemiec z premierami landów odbędzie się 4 stycznia - wówczas zapadną ewentualne decyzje o utrzymaniu, złagodzeniu lub zaostrzeniu obostrzeń - w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju.

- Co do zasady wszystko pozostanie tak jak jest - podkreśliła kanclerz Niemiec mówiąc o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń.

Merkel wyjaśniła, że wskaźniki zakażeń w całym kraju są wciąż zbyt wysokie, by pozwolić na ponowne otwarcie restauracji, barów i placówek rozrywkowych.

Wciąż obowiązuje też ograniczenie liczebności zgromadzeń prywatnych - mogą liczyć maksymalnie pięć osób z dwóch gospodarstw domowych.

Zasada ta ma być złagodzona w okresie świąt Bożego Narodzenia, gdy - w większości landów - dopuszczalne będą zgromadzenia liczące do 10 osób, nie licząc dzieci.

W środę Instytut Roberta Kocha informował o śmierci w Niemczech 487 chorych na COVID-19 w ciągu doby - była to największa dobowa liczba zgonów chorych na COVID-19 w Niemczech. W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 479 chorych na COVID-19 - to druga największa dobowa liczba zgonów zakażonych w Niemczech.

W ciągu doby w Niemczech wykryto 22 046 zakażeń koronawirusem.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA