fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Niemczech. Blisko rekordu zakażeń, znów ponad 400 zgonów chorych na COVID

Ludzie w maskach na ulicy w Berlinie
AFP
W Niemczech w ciągu ostatniej doby wykryto 23 449 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 432 chorych na COVID-19 - co oznacza, że od trzech dni z rzędu liczba zgonów chorych na COVID-19 w Niemczech przekracza 400.

W Niemczech od początku epidemii wykryto 1 130 237 zakażeń koronawirusem. Zmarło 18 034 chorych na COVID-19.

2 grudnia Niemcy zanotowały dobowy rekord liczby zgonów chorych na COVID-19 - wówczas Instytut Roberta Kocha informował o 487 zgonach zakażonych. Dzień później liczba zgonów zakażonych wyniosła 479.

23 449 zakażeń wykrytych w ciągu ostatniej doby to drugi największy dobowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Niemczech od początku epidemii.

1 grudnia minister zdrowia Niemiec, Jens Spahn mówił, że choć w styczniu w Niemczech powinny się rozpocząć szczepienia na COVID-19 to jednak kraj czekają bardzo trudne zimowe miesiące. Dodał, że - mimo zahamowania tempa epidemii w Niemczech i osiągnięcia wypłaszczenia krzywej zakażeń - nie jest zadowolony i przekonywał, że liczby wykrywanych w Niemczech zakażeń koronawirusem muszą się zmniejszyć.

2 grudnia kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała, że obostrzenia obowiązujące obecnie w Niemczech zostały przedłużone do 10 stycznia w związku z wciąż trudną sytuacją epidemiczną kraju.

Merkel apelowała wcześniej o unikanie zbędnych kontaktów oraz podróży. Wezwała pracodawców do ułatwiania pracownikom pracy zdalnej.

W związku z lockdownem od 1 grudnia w spotkaniach prywatnych może uczestniczyć do pięciu osób z nie więcej niż dwóch gospodarstw domowych (nie dotyczy to dzieci do lat 14). Od 23 grudnia do Nowego Roku w Niemczech dozwolone mają być spotkania rodzinne w gronie do 10 osób.

Dyrektor Instytutu Roberta Kocha mówił 3 grudnia, że Niemcy padają obecnie ofiarą własnego sukcesu w walce z epidemią wiosną, który obniżył czujność mieszkańców kraju, a nawet doprowadził do tego, że niektórzy zaczęli kwestionować istnienie wirusa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA