fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Pacjentów z koronawirusem przybywa najszybciej od kwietnia

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Liczba wymagających respiratorów zakażonych koronawirusem pacjentów w polskich szpitalach wzrosła w ciągu doby o 11 i osiągnęła najwyższy poziom od czerwca, odkąd resort zdrowia regularnie przekazuje dane na ten temat. Odnotowano także najwyższy od dwóch tygodni dobowy wzrost liczby ozdrowieńców. Tygodniowy przyrost liczby hospitalizowanych jest najwyższy od kwietnia.

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia mówią, że z powodu zakażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2 hospitalizowanych w Polsce jest 2 481 osób. Od wtorku liczba pacjentów wzrosła o 82. W ujęciu tygodniowym wzrost wynosi 510 i jest najwyższy od siedmiodniowego okresu kończącego się 22 kwietnia.

Liczba pacjentów z SARS-CoV-2 jest najwyższa od 19 maja. 152 osoby - o 11 więcej niż dzień wcześniej - wymagają respiratora. Dane na temat respiratorów w związku z epidemią resort zdrowia publikuje od 11 czerwca. Liczba osób wymagających respiratorów po raz pierwszy od tego czasu przekroczyła sto 26 września.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce. Rząd ogłasza nowe obostrzenia

W poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zapewniał, że "respiratorów nie zabraknie". Jak mówił, dla pacjentów z COVID-19 jest ich ok. 800, a w całym kraju łącznie jest 11 tys.

W porównaniu ze stanem sprzed 24 godzin, liczba osób objętych w naszym kraju kwarantanną spadła o 4,6 tys. (największy dzienny spadek od 4 września) i wynosi 129,9 tys. W ujęciu tygodniowym wzrost wynosi niespełna 16 tys. Nadzorem epidemiologicznym objęto 15 619 osób (dobowy wzrost o 959, tygodniowy - o 5,6 tys.).

Od wtorku liczba ozdrowieńców wzrosła w Polsce o 740, w ciągu tygodnia - o 4,1 tys. Za ozdrowiałych uznano w sumie 69 695 zakażonych. Dobowy przyrost liczby ozdrowieńców jest najwyższy od ponad dwóch tygodni - 13 września resort informował o 934 osobach, które wygrały walkę z zakażeniem.

W ostatnim okresie zakażonych przybywa ponad dwukrotnie szybciej niż ozdrowieńców (w okresie od 23 do 29 września ozdrowiało 3 983 osoby, a testy wykazały SARS-CoV-2 u 9 263 osób).

Według danych z 29 września, w naszym kraju pod kątem koronawirusa przebadano ponad 3,30 mln próbek pobranych od ponad 3,17 mln osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA