fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy: Maski obowiązkowe na Sycylii. W Lacjum wkrótce też?

AFP
Kolejne włoskie regiony rozważają wprowadzenie obowiązku noszenia masek w miejscach publicznych znajdujących się pod gołym niebem - informuje AP. W weekend taki obowiązek wprowadzono na Sycylii, a obecnie wprowadzenie go rozważają władze Lacjum - prowincji, w której znajduje się Rzym.

Resort zdrowia Włoch informował 28 września o wykryciu 1494 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 16 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu doby. Jednak - podobnie jak np. w Polsce - w weekendy we Włoszech wykonuje się mniej testów (w niedzielę było ich 51109, w dni powszednie średnia liczba wynosi 105 tysięcy).

W poprzednich dniach liczba zakażeń koronawirusem wykrywanych w ciągu doby zbliżała się do 2 tysięcy.

25 września informowano o wykryciu 1912 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu doby we Włoszech - była to najwyższa dobowa liczba zakażeń wykryta w tym kraju od 1 maja.

Władze Lacjum rozważają wprowadzenie powszechnego obowiązku noszenia masek w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem i narastającymi opóźnieniami w raportowaniu wyników testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie - niektórzy mieszkańcy prowincji na swoje wyniki mają czekać nawet tydzień.

Powszechny obowiązek noszenia masek w weekend wprowadzono na Sycylii, gdzie 28 września informowano o 102 zakażeniach koronawirusem w ciągu doby.

Nakaz noszenia masek poza domem obowiązuje też w południowej Kampanii i Genui.

We Włoszech wykryto jak dotąd ponad 311 tysięcy zakażeń koronawirusem i 35851 zgonów z powodu COVID-19.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA