fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Dzika przyroda przejmuje puste ulice miast świata

W stolicy Chile pojawiła się puma
AFP
W związku z panującą pandemią koronawirusa, mieszkańcy największych miast na świecie zamykają się w swoich domach. Na ulicach coraz częściej pojawiają się dzikie zwierzęta.

Dziki opuściły wzgórza wokół Barcelony, a jelenie pojawiły się w pobliżu stacji metra w mieście Nara w Japonii. Jelenia zauważono również w indyjskim mieście Dehradun.

Mieszkańcy Oakland w Kalifornii zgłosili obecność dzikich indyków, a w stolicy Chile - Santiago, gdzie obowiązuje godzina policyjna, pojawiła się puma.

- To jest ich siedlisko, które im zabraliśmy - mówi Marcelo Giagnoni, szef chilijskiej służby ds. rolnictwa i hodowli bydła, który pomógł policji schwytać dzikiego kota.

Romain Julliard z francuskiego muzeum przyrodniczego powiedział, że w czołówce "zwierzęcych odkrywców" znajdują się lisy. - Bardzo szybko zmieniają swoje zachowanie. Pojawiają się, gdy miejsce staje się ciche - powiedział.

- Ptaki, które normalnie żyją w miejskich parkach, takie jak wróble i gołębie, są również bardziej skłonne do przekraczania swoich zwykłych terytoriów - dodał. Tworzy to przestrzeń dla innych zwierząt.

- W miastach i na przedmieściach, niekoszone trawniki będą nagrodą dla pszczół, trzmieli i motyli - mówi Julliard.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA