fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Komunikat GiS ws. koronawirusa. Dokąd nie podróżować?

AFP
W związku z koronawirusem Główny Inspektorat Sanitarny opublikował komunikat, w którym odradza Polakom podróżowanie nie tylko do Chin czy Korei Południowej, ale także między innymi do Włoch.

Epidemia koronawirusa rozpoczęła się pod koniec 2019 roku w chińskim mieście Wuhan. Jak podał w komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny, łącznie w okresie od 31 grudnia 2019 roku do 23 lutego 2020 roku odnotowano 78 833 potwierdzonych przypadków koronawirusa, w tym 2 463 zgony.GIS podaje, że według stanu na 23 lutego 2020 r. zgłoszono 2 463 zgony: "z Chin (2 443), Hongkongu (2), Iranu (5), Korei Południowej (5), Włoch (2), pokładu międzynarodowego przewoźnika (Japonia) (2), Tajwanu (1), Filipin (1), Japonii (1) i Francji (1)”.

„Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu (ze względu na szerzenie się wirusa w populacji)” - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej GIS. Zaznaczono także, że w związku z ogniskami koronawirusa w północnych Włoszech rząd włoski wydał dekret, na mocy którego zakazano wstępu oraz opuszczania 10 gmin w Lombardii oraz jednej gminy w Wenecji Euganejskiej. W części włoskich miast odwołano między innymi imprezy masowe, czy zamknięto miejsca spotkań publicznych i szkoły.

GIS podkreśla, że podróżni, którzy byli w Chinach w ciągu ostatnich 14 dni, i zauważyli i siebie wystąpienie objawów takich jak gorączka, kaszel, duszności czy problemy z oddychaniem, natychmiast powinni powiadomić o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do szpitala z oddziałem zakaźnym. 

Źródło: GIS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA