fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Iran: Aresztowania za plotki o koronawirusie

AFP
Irańska policja zatrzymała 24 osoby oskarżone o publikowanie w internecie plotek na temat rozprzestrzeniającego się w kraju koronawirusa.

Władze w Teheranie starają się opanować wybuch koronawirusa, który doprowadził do śmierci 19 osób. Z oficjalnych informacji wynika, że liczba zarażonych to 139.

Szef jednostki ds. cyberbezpieczeństwa irańskiej policji poinformował, że zatrzymano 24 osoby, które publikowały w internecie plotki na temat choroby. Wobec 118 innych osób podjęto decyzję o pouczeniu i wypuszczeniu na wolność.

Policja stworzyła specjalną jednostkę, której celem jest "zwalczanie plotek" na temat koronawirusa. - Policja monitoruje wszystkie wiadomości publikowane w sieci - powiedział szef jednostki Vahid Majid.

Funkcjonariusz dodał, że policjanci analizują wiadomość, zdjęcia i materiały wideo, które mogą zawierać plotki i fałszywe informacje. Celem jest zapewnienie, że nie doprowadzą do paniki wśród wśród obywateli. 

Epidemia wywołującego chorobę Covid-19 koronawirusa 2019-nCoV (SARS-CoV-2) wybuchła w grudniu w Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Koronawirus dotarł do kilkudziesięciu krajów, w tym do Europy, m.in. Włoch, Francji, Niemiec, Austrii i Chorwacji.

W wyniku zarażenia się koronawirusem na całym świecie zachorowało ponad 81 tys. osób, a zmarło ponad 2,7 tys. Obecnie duże ogniska koronawirusa istnieją w Iranie, we Włoszech i w Korei Południowej. WHO szacuje, że epidemia koronawirusa w Chinach osiągnęła szczyt między 23 stycznia a 2 lutego. Od tego czasu ma znajdować się w odwrocie.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA