fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W nastrojach inwestorów jest coraz więcej niepokoju

123RF
Polska pozostaje najatrakcyjniejszym krajem dla inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej. Ale jest oceniana jako coraz bardziej nieprzewidywalna.

Polska wciąż jest w Europie Środkowo-Wschodniej liderem atrakcyjności inwestycyjnej. Badanie przeprowadzone w lutym przez Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową (AHK) we współpracy z 12 działającymi w Polsce izbami bilateralnymi zrzeszonymi w International Group of Chambers of Commerce pokazało, że inwestorzy dobrze oceniają obecny stan polskiej gospodarki.

Gorzej z perspektywami: – Przewidywalność polityki gospodarczej już wcześniej była na niskim poziomie, a teraz jeszcze znacząco się pogorszyła. Inwestorzy są zaniepokojeni – mówił na wtorkowej prezentacji wyników Michael Kern, dyrektor generalny AHK Polska.

Wstrzymane decyzje

O ile przeszło 90 proc. z ankietowanych blisko 350 przedsiębiorców uznało aktualną kondycję polskiej gospodarki za dobrą lub zadowalającą, o tyle przewidywania na ten rok w porównaniu z ubiegłym w ocenie przeszło jednej trzeciej badanych są złe. Zwiększył się także odsetek firm spodziewających się pogorszenia sytuacji gospodarczej ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA