fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja uderza sankcjami w Ukrainę

Flickr
Kreml ukarze Kijów za to, że od nowego roku stowarzysza się z Unią Europejską. Premier Dmitrij Miedwiediew zapowiedział wprowadzenie sankcji ekonomicznych.

„Od pierwszego stycznia zostanie podniesiony poziom ochrony celnej i taryfowej w stosunku do Ukrainy. Jest to związane z decyzją naszych sąsiadów o wprowadzeniu w życie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Oprócz tego Ukraina, jako kraj, który przyłączył się do antyrosyjskich sankcji, zostanie objęta naszymi ekonomicznymi antysankcjami" – napisał na swoim profilu na portalu społecznościowym premier Dmitrij Miedwiediew.

Moskwa od dawna ogranicza wwóz towarów ukraińskich na swoje terytorium. Rok temu zakazała importu wielu ukraińskich warzyw, owoców i nasion. Wcześniej wprowadziła ograniczenia dla serów żółtych, nabiału, słodyczy, przetworów rybnych i warzywnych oraz oddzielnych rodzajów alkoholi od sąsiada.

Dlatego Kijów 21 października złożył do WTO pierwszy z zapowiadanych pozwów przeciwko Rosji. Wcześniej złożył też do komitetu ds. barier w handlu przy WTO skargę na Rosję w sprawie zakazu wwozu ukraińskich słodyczy, nabiału, soków, żywnośc...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA